Angielski Online


Reklamy Google


Strony związane z hasłem 'Leżajsk':

 • Muzeum Ziemi Leżajskiej »


  Muzeum Podkarpacie znajduje się w środku Gminy w XVIII wiecznym Dworze Starościńskim. Docelowa wystawa, ukazuje historię, tradycję, kulturę, życie zwyczajne, czasy wojen i przemian społeczno-gospodarczych, zachodzących na Ziemi Leżajskiej na przestrzeni wieków. Wystawa ukazuje przeplatające się wspólne dzieje mieszkańców Ziemi Leżajskiej na przestrzeni czasu .

  Nieodłącznie w historię Leżajszczyzny wkomponowane jest również zabawkarstwo, które swoją tradycją dosięga XVIII wieku. Elementy Drewniane drewniane kreowane własnoręcznie takie jak: pukawki, motyle i ptaki klaskające skrzydłami czy dziobiące kurki i koguty są elementem głównej wystawy Muzeum Ziemi Leżajskiej . Z ziemią miasta powiązane jest browarnictwo, które swoją obszerną tradycją sięga roku 1525. To wtedy właśnie roku Zygmunt I Stary mianuje dekret warzenia piwa oraz zezwala na zbudowanie pierwszego browaru przy pałacyku. Wystawa Browarnictwa znajdująca się w budynku płn ? wsch Zespołu Dworu Starościńskiego, ukazuje tradycję płynu, proces jego produkcji, wynalazki powiązane z piwowarstwem oraz etykiety . Zwiedzający mają okazje obejrzeć film przedstawiający długą historię piwa i ziemi leżajskiej . Twórczość Muzeum urozmaicają częste ekspozycje okresowe . wykłady, seminaria popularno naukowe, oraz projekcje filmowe . Dla dzieci z Powiatu Leżajskiego, muzeum wystawia lekcje muzealne z dołączonymi warsztatami garncarskimi . Lekcje te maja na celu wprowadzić najmłodszym mieszkańców Leżajszczyzny w tematykę muzealną . Obok Przeworsk, .

  Data dodania: 29 12 2011 · szczegóły wpisu »
 • Portal miasta Leżajsk »


  Polska to Leżajsk, czyli centrum wszystkich browarniczych stolic, nazwany przez turystów także najpiękniejszym skwerem centralnej Europy. W trakcie dnia to magiczny zaułek dzięki pięknym ścieżkom przyciągającymi restauracjami i pubami. W nocy zaś rozświetlony niczym londyńskie słynne ogrody.
  Miasto to także pomysł na tanie i atrakcyjne ferie, w naszym Kraju, gdzie zamożny człowiek nie posiada zbyt sporego budżetu może pozwolić sobie na takie oto wakacje.

  Data dodania: 14 03 2013 · szczegóły wpisu »

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 12 Odwiedziny googlebot 37